19 listopada 2011

BIOKAP- Zdrowe i bezpieczne farbowanie włosów


Dostałam wreszcie w moje łapki farbę Biokap Nutricolor. 


Od kiedy pamiętam chciałam mieć ciemniejsze włosy. Urodziłam sie z czarnymi, a później niestety zrobił się blond. I do dzisiaj jak tylko im się trochę pociemni przez zimę, przychodzi lato i natychmiast drastycznie jaśnieją. Oczywiście mogę farbować. Ale zawsze były takie zdrowe i lśniące, a jednak farby chemiczne je strasznie niszczą i osłabiają. Staram się więc po nie sięgać jak najrzadziej. Podejrzewam też, że moje  włosy są jakieś odporne na farby. Co bym nie nałożyła i tak się szybko spierze. I zostaje mi tylko urocza ruda poświata, tak jak teraz... Bleeeh...

Nadarzyła się okazja przetestowania roślinnej farby Biokap i postanowiłam sprawdzić jej działanie na własnych włoskach.

BIOKAP Nutricolor to roślinne farby do trwałej koloryzacji włosów o naturalnej formule z wysoką zawartością składników pochodzenia roślinnego, delikatne dla skóry głowy i łatwe w użyciu. Przeznaczone dla osób wrażliwych lub skłonnych do alergii. Mogą być stosowane przez wszystkie osoby, które chcą lepiej zadbać o swoje włosy. Gwarantują długo utrzymujący się kolor oraz pokrycie siwych włosów w 100% już przy pierwszej aplikacji.

Produkty BIOKAP Nutricolor produkowane są z wyselekcjonowanych składników roślinnych. Najważniejsze z nich to: orzechy kokosowe, ziarna palmowe, oliwa, ziarna soi, owoce drzew i owoce cytrusowe. Nie ma wśród nich składników pochodzenia zwierzęcego.
BIOKAP Nutricolor to linia zawierająca pielęgnacyjne farby do włosów w dwóch seriach: pomarańczowej i zielonej Delicato.

Seria Nutricolor Pomarańczowa zawiera w swoim składzie aktywne wyciągi roślinne, które stanowią ponad 90% mieszanki koloryzującej i są to:
·         Proteiny roślinne (sojowe, pszenne, owsiane, ryżowe), których zadaniem jest nawilżenie, odżywienie oraz ochrona włosów przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych.
·         Liofilowe kwasy owocowe, które poprawiają wchłanianie farby oraz działają przeciwuczuleniowo.
·         Wyciąg z wierzby stanowiący naturalny filtr UV.
·         Olejek arganowy, który łagodzi objawy alergii oraz działa przeciwzapalnie .

Nurtricolor Pomarańczowa nie zawiera niklu, rezorcyny, hydrochinonu, amoniaku, parabenów, laurylosiarczanu sodu, silikonów, PEG-2 oleaminy, kwasu p-hydroksybenzoesowego.

BIOKAP Nutricolor Zielona Delicato jest produktem gwarantującym maksimum ochrony, gdyż dodatkowo nie zawiera w swoim składzie Parafenylenodiaminy. Jako zamiennik zastosowano w niej zbiór barwników o innym wzorze chemicznym w bardzo małych stężeniach. Dzięki temu udało się uzyskać bogatą paletę odcieni BIOKAP a jednocześnie zminimalizować ryzyko podrażnień. Pozostałe składniki oraz ich działanie w farbie pielęgnacyjnej z serii Zielonej Delicato nie różnią się od tych użytych w serii Pomarańczowej.

Linia pielęgnacyjnych farb do włosów BIOKAP Nutricolor ze względu na swój delikatny skład pozwala na zmianę koloru włosów o 2-3 odcienie. Paleta kolorów jest do obejrzenia tutaj http://www.biokap.pl/paleta-kolorow/ Ja wybrałam jasny brąz. O taki:Planuję farbować w tym tygodniu, więc jeśli jesteście ciekawe efektów i moich wrażeń musicie trochę poczekać.

BIOKAP Nutricolor jest produktem sprzedawanym wyłącznie w aptekach. Lista aptek które mają w swojej ofercie farby Biokap znajduje się tutaj http://www.biokap.pl/jak-kupic-biokap/

Co ciekawe Biokap, tak jak ja ;) prowadzi swojego bloga ;) http://www.biokap.pl/blog/

Zdjęcia i informacje pochodzą profilu Biokap na facebooku  https://www.facebook.com/biokap i ze strony http://www.biokap.pl

10 komentarzy:

 1. Czym się różni seria pomarańczowa od delicato?

  OdpowiedzUsuń
 2. @ GoodForYouDP - Delicato nie zawiera w swoim składzie Parafenylenodiaminy, dzięki temu jest jeszcze bardziej delikatna, więc ryzyko podrażnień jest zminimalizowane. Przynajmniej teoretycznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też jestem blondynką a jakiś czas temu chciałam mieć ciemne włosy :) farbowałam sie, farbowałam a teraz znowu wracam do jasnych ;-) ahh kobiety :) ciekawa jestem tej farby i czekam na pełną recenzję :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. ostatnio mam ochotę na pofarbowanie się, ale nie chcę niszczyć włosów. chociaż może skuszę się na tę farbę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja poproszę o posta z wrażeniami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie słyszałam o tych farbach ale jestem bardzo ciekawa efektu farbowania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. pierwsze slysze o tej firmie, zawsze farbuje Garnierem i mam zaufanie

  OdpowiedzUsuń

Zajrzyj także tu:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...